Segment kamera najposjećeniji je s gotovo preko 2 milijuna posjeta zbog čega Hrvatski autoklub sustavno ulaže u opremu i postavljanje novih kamera osobito na graničnim prijelazima i trajektnim pristaništima i lukama, navodi HAK revija.
Vozačima je na taj način omogućeno da u svakom trenutku dobiju aktualne informacije o frekvenciji prometa na graničnim prelazima i zastojima te da tako boljim planiranjem putovanja izbjegnu dugotrajnija čekanja i eventualne zastoje.
Nakon ukidanja Schengen granica, trenutno na stranicama ili aplikaciji HAK-a ima 22 kamere koje prikazuju stanje na granicama prema Bosni i Hercegovini, Srbiji i Crnoj Gori.
Bosanskohercegovački auto-moto klub (BIHAMK) je 2016 godine pustio u rad kamerame kojima se prati stanje na značajnijim graničnim prijelazima s Hrvatskom te su istodobno vozačima osigurane potrebne informacije o stanju na važnijim prometnicama.
Prema BiH u suradnji HAK-a i BIHAMK-a prikazuje se stanje oba dvije strane ali iz ostaje slika sa dosta frekventnog Graničnog prijelaza Ličko Petrovo Selo. Naime stanje na toj granici pokazuje samo s jedne strane BIHAMK koji snima Granični prijelaz Izačić i izlaz iz Bosne i Hercegovine.

Mnogi putnici često pitaju zašto nema kamere i sa Hrvatske strane a odgovor ćemo zatražiti u sjedištu HAK-a i HAC-a.

Pored Graničnog prijelaza Ličko Petrovo Selo i na još nekim granicama koje imaju pojačan saobraćaj mogle bi se ugraditi kamere, a to su Hrvatska Kostajnica, Jasenovac, Hr. Dubica i Dvor.
Nadamo se da će u skoroj budućnosti HAK i BIHAMK uzeti u obzir ovaj apel pa da ćemo vidjeti i koristiti kamere i na spomenutim graničnim prijelazima.