Broj cjepljenih osoba u novembru je porastao i iznosio 39.46%. To je dijelom zato što se sve više ljudi cijepi, a dijelom zato što učinak cijepljenja za mnoge već jenjava.
Od početka februara u Austriji je zabilježeno 248.954 laboratorijski potvrđenih slučajeva infekcije SARS-CoV-2, od toga njih 35.675 bilo cijepljeno (14,33%).
U posljednja četiri kalendarska sedmice (od 4. do 31. novembra) od 49.609 simptomatskih laboratorijski potvrđenih slučajeva infekcije SARS-CoV-2 njih 19.575 bilo je cijepljeno. To znači da je od ukupnog broja zaraženih njih čak 39,64% bilo cijepljeno protiv koronavirusa.
Prema AGES-u, može se očekivati da što se više cijepljene populacije povećava tako da će više cjepljenih osoba biti pozotovno.
Poveća li se udio cijepljenih u populaciji, povećava se i vjerojatnost da među onima koji se zaraze SARS-CoV-2 ili obole od njega ima cijepljenih. Što je više aktivnih slučajeva infekcije SARS-CoV-2 u populaciji, veća je vjerojatnost da se zarazi cijepljena osoba, navodi AGES.
Cijepljenje štiti od težeg oblika bolesti te i u slučaju zaraze obično dovodi do blažeg oblika. U AGES-u su istaknuli da se cijepljenjem boravak u bolnici, boravak na intenzivnoj njezi i bolesti sa smrtnim ishodom u velikoj mjeri mogu izbjeći.